Podopieczni z Domu Pomocy Społecznej os. Słoneczne 49 w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymali prezenty od Fundacji Biedronki

 

151 mieszkańców naszego ośrodka dostało świąteczne paczki od Fundacji Biedronki. Do programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” zakwalifikowało się łącznie blisko 370 placówek, w tym nasza. Przebywa w nich ponad 30 000 podopiecznych. Wartość ufundowanych prezentów, które zawierają słodycze i kosmetyki, sięga 1,2 mln zł.

 

Fundacja Biedronki pomaga osobom starszym, a dla nich święta to szczególnie trudny czas, który przypomina o braku bliskich osób, samotności i trudach dnia codziennego. Z tego powodu Fundacja kolejny raz przekazała seniorom upominki. W skład wysłanych paczek weszły: m.in. śliwki w czekoladzie, pierniki, chałwa, ciastka, herbata oraz kosmetyki – szampon i żel pod prysznic.

,, Piękniejsze staje się nasze życie, gdy możemy liczyć na innych ludzi, czyniących dla naszej społeczności nieskończenie wiele dobra” . Przekazane paczki świąteczne od Fundacji Biedronki wywołały na twarzach naszych mieszkańców wiele radości, szczęścia i uśmiechu . Uwielbiamy takie takie chwile w których możemy poczuć się jak w prawdziwej rodzinie.

Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” przeznaczony jest dla podmiotów sprawujących opiekę głównie nad seniorami, którym Fundacja Biedronki wysłała im bożonarodzeniowe prezenty. Do projektu zakwalifikowały się ośrodki z całego kraju, jednak najwięcej instytucji, które otrzymały paczki, znajduje się w województwie śląskim (19%). Z naszego województwa do programu dostało się 21 jednostek. Największy procent uczestników projektu stanowią Domy Pomocy Społecznej (54%), drugie miejsce pod tym względem zajmują Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze (16%). Paczki dla seniorów trafiły również do mieszkańców hospicjów i schronisk dla bezdomnych.

 

Istotą działania naszego Domu jest podnoszenie jakości życia mieszkańców, którzy w szczególności ze względu na swój stan zdrowia, niepełnosprawność nie są w stanie funkcjonować samodzielnie w środowisku. Poprzez nasze działania zapewniamy im wysokiej jakości usługi wspomagające, opiekuńcze i bytowe dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Naszym głównym celem jest, zapewnienie podopiecznym poczucia bezpieczeństwa oraz wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Dom Pomocy Społecznej przeznaczony jest dla 151 osób przewlekle psychicznie chorych kobiet i mężczyzn. Położony jest w centrum miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. W najbliższym otoczeniu rozciąga się wspaniały ogród umożliwiający mieszkańcom stały kontakt z naturą.

Proponujemy szeroką ofertę zajęć terapeutycznych. W naszym Domu terapia zajęciowe to celowe działanie rehabilitacyjne, które stanowi proces terapeutyczny prowadzący do usprawniania i kompensacji zaburzonych funkcji spowodowanych niepełnosprawnością czy chorobą.

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. W 2022 uruchomiła program „Danie Wspólnych Chwil”, realizowany wspólnie z 90 Kołami Gospodyń Wiejskich, które przygotowują posiłki dla samotnych seniorów. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”, w których potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i trzy programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne przeznaczyła blisko 100 mln złotych (status na grudzień 2022). 

 

 

Kontakt do : Dom Pomocy Społecznej os. Słoneczne 49 Ostrowiec Świętokrzyski

 

https://dpsostrowiec.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://m.facebook.com@dpsostrowiec

Kontakt dla mediów do Fundacji Biedronki:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Kontakt

Dom Pomocy Społecznej

os. Słoneczne 49
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

tel. 41 266 55 53
fax. 41 263 51 81

e-mail:
sekretariat@dpsostrowiec.pl